Kayseri Yılkı Atları

Kayseri ve Kapadokya bölgesinin vazgeçilmez mekânlarından birisi olan yılkı atları biz ve çiftlerimiz tarafından oldukça talep görüyor. Masalsı bir gün batımıyla beraber yaklaşık 300 tane atın arasında rüya gibi bir an yaşayıp bu anları ölümsüzleştirmek istemez misiniz? Evet, bunun için doğru yerdesiniz. Erciyes dağının eteklerinde bulunan hörmetçi sazlığı içerisinde Çekim için bir araya toplanan atlar komutların verilmesi ile biranda tozu dumana katarak etrafa bırakılıyor. Gözünüzü kapatıp tekrar açtığınızda üzerinize doğru koşan 300 atı görünce  kalp atışlarınızın hızlanması işten bile değil Atların sahibi  bu atları hem fotoğrafçılar için model olarak kullanırken hem de ziyaretçilerine müthiş bir görsel şölen sunmakta. Yaklaşık 300 -400 atı bulunmakta ve bunların içinde hiç insan eli değmemiş atlarda mevcut.  Atlar doğaya bırakıldığında öbek öbek otluyor ve sonrasında atlarla fotoğraf çekinmek isteyen çifler için toplanıyorlar.

Gelenekselleşen fotoğraflardan sıkılan çiftlerimiz için oldukça iyi bir alternatif olan yılkı atları kayseri merkeze yaklaşık 20 dk Kapadokya bölgesine ise 1 saat kadar uzaklıkta

Hazırlanıp gelmediyseniz endişelenmeyi Çekim yapacağımız alanda üzerinizi değiştireceğiniz bir kabin bulunmakta.

Peki, korkmuyor muyuz bu kadar atın içerisine girerken. Atlar Uzun yıllardır fotoğrafçıların ve çiftlerin ilgi olduğu için onlarda insanlara alışmış durumdalar ve yanlarına yaklaşıp aralarına girip fotoğraf çekinmenize müsaade ediyorlar. Ayrıca Atlar oradaki kişiler tarafından yönlendirildiği için korkmanıza hiç gerek yok sadece kendinizi bu atmosfere bırakın ve anın tadını çıkarın bizde bu anı ölümsüzleştirelim.

GERİ DÖN YUKARI ÇIK
Kapat Yaklaş