Kapadokyada Düğün Fotoğrafı Çekilen Yerler

Kapadokya ülkemiz için oldukça önemli bir yere sahip bölgelerimizden birsidir. Dünyada tek olma özelliği taşıyan bu bölgemiz aynı zamanda hem yurt içinden hem de yurt dışından oldukça yoğun bir şekilde turist akınına uğramaktadır. İnfluencer ve birçok fenomenin yoğun ilgi gösterdiği Kapadokya eşsiz manzara ve tarihi yapısıyla bizleri cezbediyor. Unesco dünya miraslar listesine girmiş olan tarihi ve özel mekânlara sahip Kapadokya harika fotoğraflar yakalamanız için kesinlikle tercih edebileceğiniz bir bölgedir.

Etkileyici ve muhteşem doğal yapısıyla Kapadokya düğün fotoğrafları için dış çekimde tercih edebileceğiniz en ihtişamlı yerlerden birisidir. Bu ihtişam sizi sanki bir masal diyarındaymışsınız gibi hissettirecektir. Bu masalsı dünyayı yılın her mevsiminde ziyaret etmek mümkündür. Peri bacaları ve geniş vadilerle süslü bu görkemli bölge yılın her zamanı oldukça fotojenik olmasıyla ünlenmiştir. Kapadokya düğün fotoğrafı çekilecek yerler bakımından oldukça geniş seçenekler sunar. Bu seçenekler içerisinde yer almak, ve aşkınızı bu büyüye ortak etmek için sabırsızlanacaksınız.

SICAK HAVA BALONLARI

Sıcak hava balonları büyük ve görkemli yapısıyla bütün dikkatleri üzerine çekmektedir. Balonlar sabahın ilk ışıklarıyla havalanırken muhteşem bir manzaraya tanıklık etmenizi sağlıyor ve oldukça harika bir arka plan görüntüsü sunmaktadır.

PERİ BACALARI.

Kapadokya düğün fotoğrafı çekilecek yerlerin en gözdesi kuşkusuz peri bacalarıdır. Peri bacaları arasında dolaşırken kafanızı ne yöne çevirirseniz çevirin oldukça ilginç manzaralarla karşılaşabilirsiniz. Zamanında keşişlerin yaşadığı bu peri bacalarında hissedeceğiniz oldukça mistik atmosfer sayesinde farklı fotoğraflar çektirebileceksiniz.

HALI KİLİM MAĞARALARI.

 Kapadokya da birçok halı kilim dokunan tarihi yerler mevcuttur. Eskiden beridir süre gelen bu gelenek hem geçim kaynağı hem de turistik bir özelliğe sahiptir.  Bu yerlerin otantik ve kültür kokan motifli halılar sayesinde oldukça güzel düğün fotoğrafları yakalayabilirsiniz. Anlaştığınız fotoğrafçınızla birlikte halı kilim mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

PANORAMİK VADİLER ( KIZIL ÇUKUR)

 Kapadokya düğün fotoğrafı çekilecek yerler içerisinde kuşkusuz en çok kullandığımız bir diğer yerimiz ise panoramik vadilerdir. Özellikle gün doğumu ve gün batımında tercih edilen vadiler harika düğün fotoğraflarınız için muhteşem bir seçenek olacaktır.  Kızıl çukur vadisi bunun için en özel örneklerden birisi olabilir. Bu vadi kızıl tüf kayalıklardan oluşmaktadır ve gün batımında gerçekten olağan üstü bir renk cümbüşü ziyafeti sunan bu vadi düğün fotoğrafları için belki de en kusursuz güzelliklerden birisi olmaktadır.

KAPADOKYA OTELLERİ.

Vadileri izleme keyfi olanağı sağlayan ve bohem tarzlarıyla Kapadokya’nın sizi içine çeken detaylarından birisi otelleridir. Bu oteller oldukça eski olup aynı zamanda doğal yapısına zarar verilmeyecek şekilde restore edilmiştir. Düğün fotoğraflarınız için oldukça nostaljik bir hava katacak otelleri kullanabilirsiniz.

 

ULUSAL VE MİLLİ PARKLAR.

Ulusal ve milli parkların bulunduğu Kapadokya çok köklü bir geçmişe tanıklık etmemizi sağlıyor. Aynı zamanda inanılmaz bir doğal güzelliğe sahip bu bölgede bolca manastır, kilise, şarap yakım mahzenleri bulunmaktadır. Buram buram kültür kokan bu mekânlar sayesinde muhteşem fotoğrafları anılarınıza ekleyebilirsiniz.

GÜVERCİN VADİSİ.

 Göreme ve Uç Hisar arasında bulunan güvercinlik vadisi Kapadokya’nın en meşhur bölgelerinden birisidir. Bu vadi ismini güvercinlerin yetiştirilmesinden almıştır. Bu vadinin en büyük özelliği bir dilek ağacının bulunmasıdır. Birçok kişi dileklerinin kabul olacağı düşüncesiyle bu ağaç nazar boncuğu takmaktadır. Bu şekilde ortaya muhteşem fotoğraflar için harika bir görüntü çıkmaktadır.

ASMALI KONAK.

 Asmalı konak olarak bildiğimiz bir dönem dizilere konu olan yapı günümüzde müze olarak kullanıma devam etmektedir. Kapadokya da düğün fotoğrafı çekilecek yerler arasında en otantik olan konaklardan birisidir.  Bahçesinde oturup manzaranın tadını çıkartacağınız bu konak düğün fotolarınızda kesinlikle kullanmak isteyeceğiniz özel mekânlardan birisidir.

SALLANAN KÖPRÜ.

 Avanos da bulunan ve altından kızıl ırmağın geçtiği sallanan köprü oldukça ilginç yapısıyla dikkati üzerine çekmektedir. Köprünün en büyük özelliği yerle olan bağlantısının nerdeyse yok denecek kadar az olması ve çelik halatlarla sallanır formda olmasıdır. Köprüde sağ ve sol taraflarında asma kilitler göreceksiniz. Bu kilitler inanışa göre birbirini seven çiftlerin birlikte kilitleyip anahtarını ırmağa attığı ve bu sayede ömür boyu birlikte olacaklarını kanıtlamak için yaptıkları bir etkinlik olarak adlandırılabilir. Kilitlerle dolu ve sallanma özelliğine sahip bu köprü düğün fotoğraflarınız için oldukça enteresan bir seçenek olacaktır.

ÜÇ GÜZELLER.

Kapadokya’nın ünlü ve özel bir değeri olan üç güzeller hem duruşlarıyla hem de hikâyesiyle düğün fotoğrafları için oldukça dikkat çekici olmuştur.  Simgesel yapısıyla bütün ilgiyi üzerinde yoğunlaştıran üç güzeller eşsiz manzarasıyla sizi bekliyor.

TEMENNİ TEPESİ.

Kutsal bir yer olarak bilinen temenni tepesi Ürgüp’ün merkezinde yer alan ve her yerden görüne bilecek yüksekliğe sahip bu tepeye çıkmak için bir tünelden geçmeniz gerekiyor. Temenni tepesinin en büyük özelliği olan bu durum sayesinde düğün çekimleriniz için eşsiz görseller elde edebilirsiniz.

GERİ DÖN YUKARI ÇIK
Kapat Yaklaş