Güzel Atlar Diyarı Kapadokya

Masalsı gün doğumu ve eşsiz gün batımı ile güzel atlar diyarı kapadokyayı duymayan kalmamıştır. ismini Persler’in ‘Güzel Atlar Ülkesi’ anlamındaki Katpatukya kelimesinden alıyor. Kayalara oyulmuş benzersiz evleri, kiliseleri, yeraltı şehirleri, rengarenk balonları, ünlü şarapları ve muhteşem günbatımıyla Kapadokya büyüleyici ve gizemli bir atmosfere sahip. Sizde hayatınızın en unutulmaz anlarından birisi olan düğün çekimlerinizi böyle büyüleyici ve eşsiz bir mekanda gerçekleştirmek istemez misiniz ?Kapadokya ya yakınlığımız ve çiftlerimizin bu bölgeyi tercih etmesi sebebiyle bir çok yerini keşfettik ve çok güzel çekimler gerçekleştirdik. Bu zaman diliminde edindiğimiz tecrübe ve önerilerimizi size aktarmak isteriz.

Kapadokya ya hangi mevsim gidilir.

Her mevsimin ayrı bir güzelliği vardır  Kapadokya da yazları sıcak olsa da bu doyasıya gezip eğlenmenize engel değil. Gündoğumu serinliğinizde ister vadilerden ister otel teraslarından eşsiz balon manzarasını izleyebilir hatta binebilirsiniz. Gün batımı kızıl çukurda güneşin ısıttığı sıcak tonların peribacalarını boyamasını izleyebileceğiniz güzel noktalardan birisi. Aslında manzara yakaladığınız her güzel tepe günbatımı için ideal olacaktır.Eğer kışın yolunuz Kapadokya’ya düşerse, karlar altında muhteşem manzaralar sizi bekliyor olacak.

 

Şehir dışından Kapadokya ya geliyorsanız eğer çeşitli ulaşım şekilleri mevcut bunlardan en yaygın olanı kayseri havalimanına inip ordan kapadokyaya geçmek. Yılın her mevsimi yerli ve yabancı turist trafiği fazla olduğu için ulaşımı oldukça kolay. 

Kapadokya’ya özgü bir konaklama için taşevlerde hatta peribacalarında konaklamayı düşünebilirsiniz. Bu bölgede o kadar otantik ve güzel oteller var ki eğer bütçe kısıtınız yoksa seçerken zorlanabilirsiniz. Kapadokya’da manzaralı oteller genelde Uçhisar ve Göreme bölgesinde konuşlanmış ama yine de Avanos, Ortahisar da mesafelerin birbirine yakın olması sebebiyle göz kırpan alternatifler.

 

Kapadokya dış çekimi yaptırmak istiyorsanız doğru bir karar vermişsinizdir.

Sabah gündoğumunda balonların gökyüzünde muhteşem dansı ile kim fotoğraf çektirmek istemez ki. Bu konu da size söylememiz gereken birkaç şey var

Balonlar sabahın erken saatlerinde kalktığı için uykunuzdan biraz feragat etmek zorunda kalabilirsiniz. ama bu eşsiz manzarada ki fotoğraflarınızı görünce iyi ki diyeceğinizden emin olabilirsiniz

Erken saatlerde saç ve makyaj için endişelenmenize gerek yok bizim size önerimiz oldukça doğal saç makyaj ve içerisinde rahat edebileceğiniz uçuş uçuş elbiseler. Ne kadar rahat olursanız sizin için o ve yakalayacağımız fotoğraflar için o kadar güzel.

Topuklu ayakkabı tercihi edecekseniz yanınızda bir tane de spor ayakkabı taşımanız iyi olacaktır.

Peri bacalarının ve vadilerin  bulunduğu alanların arazileri engebeli olduğu için yürürken size büyük kolaylık sağlayacaktır. Kapadokya bölgesi için sizlere söyleyeceklerim şimdilik bu kadar daha fazla bilgi sahibi olmak için iletişim bölününden bize ulaşabilirsiniz. Ben ve ekinimle birlikle aklınıza takılan soruları yanıtlamaktan memmuniyet duyarız.

Sağlıkla kalın.

GERİ DÖN YUKARI ÇIK
Kapat Yaklaş