Gelin Çiçeği Tercihi

Geçmiş yüzyıllardan günümüze uzanan bir serüvendir aslında gelin çiçeği. Gelin çiçeğinin ilk amacı etrafa güzel koku yaymakmış ve o zamanlarda bile gelinin en önemli aksesuarlarından birisi olma özelliğini taşırmış. Tarihi uzun yıllara dayanan gelin çiçeği ve seçimi o zamanlar ki önemini aynı özenle korumaktadır. Peki gelin çiçeği seçimi nasıl olmalı ? merak etmeyin fotoğraf video konusunda ki profesyonelliğimizin yanı sıra gelinlerimizin aklında ki soru işaretlerini giderkmek için bir çok konuda araştırma yapıyor ve fikir sahibi olmaya çalışıyoruz. Siz değerli gelinlerimize ufak tüyolar ve iseçim yaparken dikkat etmeniz  gereken bazı noktalar hakkında bilgi vereceğiz Çiçeğinizin geliniliğinizle birbirini tamamlaması ve bir uyum içinde olsun. Çiçeğinizi seçerken gelinliğinizin tarzı önemli ve belirleyici bir unsurdur. Sade bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz eğer renkli şık ve güzel detaylarla süslenerek hazırlanmış bir gelin çiçeği doğru tercih olacaktır. Bu şekilde hem gelinliğiniz hem de çiçeğiniz ön plana çıkmış olacaktır. Eğer ki gelinlik tercihinizi kabarık süslü ve taşlı modellerden yana yaptıysanız ve çiçeğinizinde arka planda kalmasnı istemiyorsanız sade , abartısız aksesuarlar ile süslenmiş bir çiçek tercih etmeniz hoş bir uyum yaratacaktır. Bu nedenle çiçek seçiminden önce gelinliğinizin modeli önemlidir.seçtiğiniz gelinliğe göre gelin çiçeğinizin sade ve ya ahenkli olmasına dikkat etmelisiniz.

Gelin çiçeğinizi mervsim çiçeklerinden seçneniz önemlidir ;

Her şeyin bir uyumu ve düzeni olduğu gibi doğanında bir düzeni vardır. Ve her mevsimin çiçeği ayrı güzel ve birbirinden başkadır. Gelin çiçeğinizi doğal görünmesi ve güzel kokması bu etmene bağlıdır. Mevsimie uygun seçilmiş çiçeklerle ayarlanan gelin buketi çok daha güzel görünür ve güzel kokar hem de doğallığı yansıtır ve taze bir görünüm oluşturur.

Ayrıcı gerek dış çekimde olsun gerek düğünde olsun kaba ağır ve büyük çiçekler tercih etmemeniz bizim size ufak bir önerimizdir. Bu tarz çiçekler hareketinizi kısıtlayarak size engel olabilir aynı zamanda büyüklüğü  ve ağırlığı ile zaten yorucu ve koşuşturmalı geçen bir güne ekstaradan ağırlık katar

Ama unutmayın ki ;

Her şeyde önemlisi bu güzel ve hayatınızın en mutlu günlerinden birinde kendizini özel hissetmeniz  Her şey nasıl hayal ettiyseniz öyle olmalı. Hayalini kurduğunuz konseptten fazla uzaklaşmadan yapacağınız tercihler sizin kendinizi rahat hissetmeniz için oldukça önemlidir.

 

GERİ DÖN YUKARI ÇIK
Kapat Yaklaş