Düğün Fotoğrafçısı Seçimi

Aslında en çok üzerinde durulması gereken konulardan bir tanesi uzun zaman seçmek için uğraş verdiğiniz ve en iyisi olmasını istediğiniz gelinlik-damatlık, saç modeliniz, mekân, pasta, aksesuarlarınız vb. o günün mükemmel olması için verdiğiniz tüm çabaların hepsi, sadece birkaç saatte olup bitecek. Ancak o an yaşadığınız ve sizin için geriye kalan tek şey ömür boyu saklayabileceğini fotoğraflarınız kalacak Bu sebepten dolayı fotoğrafçı seçiminiz çok önemli. Bölgenizde bu konuda oldukça alternatif vardır  farklı isimlere bu işi teslim edebilirsiniz. Ancak dış çekimde ve o gün alınan kayıtlar hayatımız boyunca elimizin altında olacak çok önemli anılar olacaktır. Dolayısıyla bu işi uzman, profesyonel çalışan ve geniş imkânlar sunan birine teslim etmek uygun olur.

Düğün fotoğrafçınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi çalıştığınız kişinin işinde profesyonel olmasıdır. Sizi yönlendirmesi gideceğiniz mekânlara hâkim olması kadraja ışığa ve renk gibi detaylara dikkat etmesi oldukça önemli.  Size verdireceği pozların hem size hem elbisenize ve gittiğiniz mekâna uygun olması fotoğraflarınıza yansıyacaktır.

Fotoğrafçınızın yenilikçi ve hayal gücünün yüksek olması sıradan ve alışılagelmiş karelerin yerine daha estetik ve farklı çalışmaların ortaya çıkmasında büyük bir etkendir.

Her fotoğrafçının tarzı farklıdır bu yüzden çekim yaptırmak istediğiniz fotoğrafçının öncelikle portfolyosuna göz atmanızda fayda var Farklı tarz farklı renkler ve farklı kompozisyon anlamına gelir ve sizin tarzınıza yakın ise   işte bu şekilde fotoğraflar istiyorum dediğiniz fotoğrafçılardan fiyat alabilirsiniz

Fotoğrafçının deneyimi ve müşteri yorumları önemlidir. Seçeceğiniz fotoğrafçı ile daha önce çalışmış bir tanıdığınız var ise fikirlerini alın.

Fotoğrafçınızın kullandığı ekipmanlar size vereceği görseller açısından büyük önem taşır bu yüzden seçeceğiniz kişinin teknoloji trendlerini takip bunlara ayak uydurmasında dikkat edilecek konulardan biri.

Sadece ucuz olduğu için fotoğrafçıyı bir tercih etmeyin, sizi hayal kırıklığına uğratma ihtimalini unutmayın. İşin ehli olmayan kişilerden uzak durun.

Bu hususta portfolyo kısmından çalışmalarımıza bakabilir ve değerlendirebilirsiniz. Çekiminizi en iyi şekilde yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

GERİ DÖN YUKARI ÇIK
Kapat Yaklaş