Dış Çekim Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kuşkusuz, yeni evlenecek çiftleri düğün hazırlıklarında en çok heyecanlandıran noktalardan bir tanesi Dış çekim elbisesi, düğün koşturmacasında zaman zaman ikinci plana düşebilmektedir. Fakat düğün anılarının önemli bir kısmını oluşturan fotoğraflarınızı güzelleştirmenin yolu güzel bir elbise seçmekten geçiyor. Elbisenizin renginden tutunda kumaşından kesimine kadar bütün detaylar fotoğrafları etkilemektedir. Bundan dolayı elbise seçiminiz çekimler de önemli bir rol oynar. Peki, nedir elbise seçimini etkileyen faktörler gelin hep beraber bakalım. Dış çekim için bulunduğumuz bölgede çeşitli mekânlar bulunmakta ve isteğiniz doğrultusunda mekânları belirliyoruz. Fakat belirlediğimiz mekânın elbisenize uygun olması önemli. Özellikle Kapadokya dış çekimi ve yılkı atları dış çekim bölgesinde seçeceğiniz elbiseye biraz dikkat etmeniz gerekiyor çünkü bölgenin arazi yapısından dolayı elbisenizden rahatsız olabilirsiniz. Çekim esnasında en ufak rahatsızlık bile sizi olumsuz etkileyebilir. Bunun için rahat, size ve vücudunuza ağırlık yapmayacak hareketlerinizi kısıtlamayacak bir elbise seçmeniz bu hususta önemli. Çiftlerimizin isteği doğrultusunda tek bir mekânda değil en az 2 farklı mekânda dış çekim gerçekleştiriyoruz farklı mekânlara uyum sağlayabileceğiniz 2. Bir elbisenizin de olması fotoğraflarınıza çeşitlilik ve renk katar.

Gelelim bir diğer önemli detaylardan bir tanesine.

Dikkat edilecek bir diğer konu ise damat adayı ile olan uyumunuz olmalı. Dış çekim fotoğrafları için damat adayının renk seçimleri gelinler kadar çeşitli değil damat adayları genellikle gri siyah bordo krem ve beyaz renkleri seçiyorlar. Sizde elbisenizi damat beyin seçtiği renklere uygun olarak seçerseniz bu muhteşem uyum fotoğraf karelerinizede yansıyacaktır.

Kıyafet seçimi sizlerin düşüncelerine kalmış ister gelinliğinizle isterseniz de salaş almış olduğunuz abiye elbiselerinizle çekimi gerçekleştire bilirsiniz. 

Öncelikle ne giyerseniz giyin içinde rahat olun. Giydikleriniz sizi harika hissettirsin ve sizin kim olduğunuzu göstersin.

 

Rahat ayakkabılarınızı yanınıza almayı unutmayınız

Ayaklarınız acı çekerse eğer canınızın yanmasından dolayı güzel pozlar veremeye bilirsiniz. Buda keyifli bir gün geçirmenizi etkileyebilir. Burada sizlere düşen görev fotoğraf makinasına daha mutlu ve doğal bakmanız mimiklerinizi hiç kaybetmeyin. Bırakın fotoğrafçıyı siz sadece o günün heyecanını doğal halinizi yansıtın. Anlayacağınız güzel fotoğrafların mutluluk ve aşkla ilgisi var. Son olarak unutmayın en önemli giysiniz gülümsemeniz. Yüzünüzde çevrenize pozitif enerjiler veren bir ifade olması akılda kalmanızı sağlayacaktır. Şimdiden mutluluklar.

 

GERİ DÖN YUKARI ÇIK
Kapat Yaklaş